eLearning Materials  /  Професійно-технічна освіта  /  Технологія виробництва продукції вівчарства

Технологія виробництва продукції вівчарства

Висвітлено сучасні тенденції і напрями розвитку вівчарства, біологічні, конституційні особливості овець порід різних напрямів продуктивності. В зв`язку з глобальним потеплінням у світі особливу увагу приділено пристосуванню овець до природно-економічних і технологічних умов розведення та використання, підвищенню їх генетичного потенціалу продуктивності; технологічним аспектам відтворення стада, годівлі, утриманню овець, технології отримання продукції вівчарства і підготовки її до реалізації. Викладено питання ветеринарно-санітарних і лікувально-профілактичних заходів щодо збереження здоров'я овець.

Відображено народногосподарське значення овечого молока, його фізико-хімічні властивості та морфо-фізіологічні особливості молочної залози овець, а також ручне та машинне доїння вівцематок. У підручнику детально викладені біохімічні, бактерицидні, технологічні властивості молока овець, мікрофлора молока і хвороби, які передаються через нього, та джерела бактеріального забруднення молока. Наведено технології вироблення різновидів сирів.

Підручник призначено для підготовки використання його для професійної підготовки учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів, студентів аграрних коледжів, ліцеїв, а також може бути корисним практичним працівникам галузі, керівникам господарств, фермерам, організаційним установам, що здійснюють підготовку з робітничих спеціальностей, і всім хто бажає розводити овець в індивідуальних господарствах.