Всеукраїнський семінар – нарада "Перспективні напрями розвитку професійно – технічної освіти України на 2009 рік"

19.02.2009

Міністерство освіти і науки провело Всеукраїнську нараду на тему "Перспективні напрями розвитку професійно-технічної освіти України на 2009 рік". В нараді взяли участь Міністр Іван Вакарчук, директор департаменту професійно-технічної освіти Тимофій Десятов, заступники начальників управлінь освіти і науки обласних (міських) державних адміністрацій, директорів навчально (науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти. Учасники обговорили стан, підходи, концепції та пріоритетні напрямки діяльності професійно-технічної освіти. Міністр Іван Вакарчук визначив завдання професійно-технічної освіти на цей рік.

"Наше завдання - акуратно і грамотно провести реформи, відслідковувати "на марші" результат і коректувати, при потребі, їх хід. Наша мета - піднести престиж робітничої професії, і може навіть не так самої професії, як людей, які мають "золоті руки", - сказав Іван Вакарчук. Міністр зазначив, що МОН спільно з органами місцевого самоврядування мають забезпечити якісно новий рівень системи підготовки робітників, розширити діапазон запровадження нових форм, методик, інновацій у навчально-виробничому процесі. На думку Міністра, цього року потрібно дати потужну, грамотну, яскраву й привабливу рекламу в суспільстві робітничим професіям.

"Сьогодні, в умовах "протверезіння" суспільства щодо повального здобуття вищої освіти та усвідомлення того, що вища освіта не є обов'язковою, - відзначив Міністр, -нашим завданням є охоплення молодих людей професійно-технічною освітою (яка не зупиняє їх на шляху подальшої освіти). Так ми вирішуємо і соціальну задачу зайнятості молоді".

З результатами наради підготовлено проект розпорядження про окреслення плану дій, спрямованих на реалізацію пріоритетних напрямів розвитку професійно-технічної освіти.