Телекоммуникационные системы и сети. Структура и основные функции. Том 1  /  Содержание  /  Раздел 9. Системы сигнализации   /  Тема 9.4. Особенности сигнализации в стыках V.5

Содержание:

9.4.1. Особенности сигнализации в стыках V.5

Сучасні ЦСК передбачають відносно новий універсальний стик V.5, який існує у двох модифікаціях — V.5.1 та V.5.2. За його наявності нема потреби в стиках V.1...V.4. Стик V.5.1 дозволяє підключити в цифрове комутаційне поле один тракт Е1, яким без концентрації передаються до 30 каналів від абонентських комплектів аналогових АЛ чи каналів В основного доступу ISDN (2В + D). Стик V.5.2 дозволяє підключити у ЦКП до 16 трактів Е1 — ліній доступу 30В + D, ліній до обладнання безпровідного доступу WLL (Wireless Local Loop), до блока широкосмугового доступу (комутатора ATM) тощо, з можливою концентрацією (від 1 : 1 до 8 : 1) і окремими сигнальними каналами у кожному тракті. Порти зі стиком V.5 мають власні протоколи: керування з’єднаннями ISDN, керування телефонними з’єднаннями, призначення носійних каналів (типу В) і, тільки для V.5.2, управління трактами і захисту (перемикання з’єднання на інший тракт у разі відмови). Як сигнальні зазвичай використовуються КІ 16, але в принципі можливе використання будь-якого КІ, крім КІ 0. У цих стиках передбачається абонентська цифрова сигналізація DSS1.

У широкосмугових блоках доступу ЦСК, тобто у пакетних комутаторах ATM можуть також передбачатися аналогічні за кількістю трактів широкосмугові стики VB.5 З оптичними (чи коаксіальними) АЛ зі швидкістю 155 чи 622 Мбіт/с і сигналізацією DSS2. Окрім того, ці блоки передбачають підключення мідних симетричних цифрових АЛ технологій xDSL з сигналізацією DSS1 і мають стики з транспортною мережею ATM на рівні синхронного транспортного модуля STM-N (як мінімум, STM-1 — 155 Мбіт/с), для яких застосовується ЗКС 7. Для сигналізації в комутаторах ATM передбачається окремий специфічний рівень адаптації S-AAL (Signalling ATM Adaptation Layer).