Телекомунікаційні системи та мережі. Том 1. Структура й основні функції.  /  Зміст  /  Розділ 7. Методи розподілу інформації   /  Тема 7.2. Системи розподілу в мережах наступного покоління

Contents:

7.2.6. Опорна мережа IP/MPLS

Опорна мережа IP/MPLS заснована на використанні так званих міток для винесення ухвали про перенаправлення пакетів у вузлах мережі.

У маршрутизаторах мережі MPLS (LSR — Label Switching Router) таблиці міток створюються на основі таблиць маршрутизації і дозволяють швидко перенаправляти пакети відповідно до їх міток. При цьому виконується заміна мітки пакету на нову мітку.

Виграш у часі перенаправлення (маршрутизації) пакетів у MPLS-маршрутизаторі забезпечується за рахунок набагато швидших алгоритмів ухвалення рішень про перенаправлення. У LSR відпадає необхідність пошуку необхідного маршруту відповідно до таблиць IP-маршрутів, які можуть сягати декількох сотень або навіть тисяч записів. Натомість здійснюється пошук за таблицею, кількість записів у якій в ідеальному випадку відповідає кількості інтерфейсів маршрутизатора.

Побудова мереж IP/MPLS і дія протоколів розглядатиметься в наступних розділах.

Рівень послуг і додатків (Service & Application), який забезпечує управління, логіку і виконання додатків або певної кількості послуг є рівнем постійного вдосконалення, як програмного, так і апаратного оснащення, і детальніше висвітлений в наступних розділах.