Телекоммуникационные системы и сети. Структура и основные функции. Том 1  /  Содержание  /  [→] Раздел 3. Стандартизация сетевых протоколов и телекоммуникационного оборудования  /  Тема 3.5. Стандартизация сетевого оборудования

Содержание:

3.5.1. Стандартизация сетевого оборудования

Процес стандартизації мережних протоколів висуває додаткові вимоги щодо мережного обладнання, його апаратного й алгоритмічно-програмного забезпечення. Сучасні комутатори, маршрутизатори, шлюзи тощо різних фірм виробників мають забезпечувати необхідний рівень сумісності між собою, насамперед, на підставі підтримки стандартизованих мережних технологій та окремих протоколів інформаційного обміну, протоколів управління та сигналізації.

Наприклад, маршрутизатор Cіsco 3640 (рис. 3.5.1) має чотири слоти для мережних модулів і не має інтерфейсів, убудованих безпосередньо в шасі (окрім CON й AUX, розташованих на передній панелі). У слоти 0 й 1 вставлені модулі NM-2E2W, кожний з яких має два інтерфейси Ethernet і два слоти для WAN-карт. У модуль 0 вставлені дві однопортові карти WІ-1T, а в модуль 1 — карта WІ-1T і карта з інтерфейсом ІSDN BRІ. Нульовий інтерфейс Ethernet кожного модуля представлений двома рознімами — RJ-45 й AUІ (використати можна тільки один рознім на вибір).

Рис. 3.5.1. Можливості щодо підключення маршрутизатора Cisco 3640

Маршрутизатор Cіsco 2611 має два вбудованих порти Ethernet 0/0 й Ethernet 0/1, два слоти для WAN-карт й один слот для мережного модуля. Вбудовані порти Ethernet і слоти для WAN-карт утворюють «віртуальний модуль» номер 0, що й відображено в їхній нумерації. Маршрутизатор (рис. 3.5.2) укомплектований двома картами WІ-1T, установленими в карт-слоти на шасі, і мережним модулем NM-4T з 4 послідовними інтерфейсами й без додаткових карт-слотів.

Рис. 3.5.2. Можливості щодо підключення маршрутизатора Cisco 2611