IT  /  Технології інтернет-комунікацій   /  Спілкування в режимі реального часу

Inhaltsverzeichnis:
 • Технології інтернет-комунікацій
  • Спілкування в режимі реального часу
   • Види спілкування в режимі реального часу
   • Служба IRC та www-чати
   • Інтернет-пейджери
   • IP-телефонія
   • Лабораторно-практична робота. Спілкування та бесіди в реальному часі

IP-телефонія

ІP-телефонія — це технологія, яка пов'язує телефонію та Інтернет. Донедавна телефонні мережі і мережі на базі протоколів ІP (ІР мережі) існували практично незалежно один від одного й використовувалися з різною метою. Телефонні мережі використовувалися для передачі голосової інформації, а ІP-мережі — для передавання цифрових даних. Технологія ІP-телефонії поєднує ці мережі за допомогою спеціального пристрою - голосового шлюзу або gateway. До шлюзу з одного боку підключаються телефонні лінії, а з іншого — ІP- мережа (наприклад, Інтернет).

Технологію передачі мовної інформації з використанням протоколу ІP називають Voіce over ІP (скорочено VoіР). Система передавання голосових даних працює таким чином. Користувач набирає зі свого телефонного апарату номер доступу до IP-шлюзу компанії, яка забезпечує послугу IP телефонії; потім вводить код виходу у міську мережу та номер абонента; IP-шлюз з'єднується з іншим IP-шлюзом, розташованим максимально близько до місця призначення. Другий шлюз у свою чергу, по телефонній мережі з'єднується з конкретним абонентом. Після встановлення з'єднання між двома телефонними апаратами починається голосове спілкування: один IP-шлюз перетворює голос у цифровий сигнал, стискає, щоб видалити надлишковість, властиву людській мові, й передає невеликими пакетами. Інший IP-шлюз знову перетворює цифровий сигнал у голосовий. В результаті обидва абонента чують звичайний голос. Таким чином міжміський або міжнародний телефонний виклик здійснюється через міські телефонні мережі абонентів та глобальну мережу (Інтернет) (рис. 4.30).

Рис. 4.30. Схема передачі мовної інформації з використанням протоколу ІP

Основними перевагами IP телефонії є:

 • зниження вартості розмови за рахунок: значного стискання мовної інформації; блокування пауз (діалогових, змістових), які звичайно складають до половини часу розмови; більш ефективного використання каналів зв'язку; одночасного використання одного каналу зв'язку багатьма абонентами;
 • можливість захистити канали зв'язку від прослуховування;
 • легкість у користуванні.

Залежно від пристроїв абонентів, виокремлюють такі типи IP-телефонії:

 • комп'ютер і комп'ютер — найперший спосіб ІP-телефонії. Для його реалізації абонентам необхідно мати комп'ютери, підключені до Інтернету зі звуковими картами та системами введення та виведення звукової інформації (колонки, мікрофон);
 • комп'ютер і телефон — при цьому одному абоненту потрібно мати комп'ютер з доступом до Інтернету зі звуковою картою та системою введення і виведення звуку, а іншому абоненту – звичайний телефон;
 • телефон і телефон — при цьому абонентам не потрібно ніякого спеціального устаткування — тільки звичайний телефон. Якість зв'язку як правило, є приблизно такою, як і при звичайній телефонній розмові.

Однією з програм, які дозволяють дзвонити телефонним абонентам всього світу за допомогою технології передачі мовної інформації через Інтернет, є Skype. Ця програма є досить простою та зручною у користуванні, що й приносить їй популярність.

продивитись аніміцію

Flash-анімація. Натисніть на форму для запуску

Звичайно, що для бесід у реальному часі за допомогою Інтернету комп'ютери обидвох абонентів мають бути обладнані рознімами для підключення навушників та мікрофона.

Відмінною рисою програми Skype є опрацювання та стискання голосу на комп'ютері абонента, що дозволяє скоротити об'єм інформації, який передається мережею. Крім того, програмою забезпечується висока якість передання голосу та максимальна конфіденційність — спілкування між клієнтами зашифровано і не може бути перехоплено.

Окрім проведення бесід у режимі реального часу, програма Skype надає додаткові функції: миттєвий обмін короткими повідомленнями між двома та багатьма співрозмовниками, відеозв'язок, який дозволяє співрозмовникам бачити один одного, переадресація дзвінків та прийом текстових повідомлень, пошук інформації в Інтернеті за допомогою панелі інструментів Google (функція встановлюється за бажанням користувача);

Програму Skype можна знайти на сайті http://skype.com.

Після встановлення програми на комп'ютер абоненту потрібно зареєструватися (ввести псевдонім і пароль) та заповнити бланк з особистою інформацією, за якою інші абоненти зможуть визначати один одного.

продивитись відеофрагмент

Flash-анімація. Натисніть на форму для запуску

Зміст | Інтернет-пейджери  | Лабораторно-практична робота. Спілкування та бесіди в... | zum Seitenanfang