You have to get Adobe Flash Player for display this content.


Міжнародна конференція «Професійно-технічна освіта і освіта для стійкого розвитку»

21.05.2009

З 14  по 16 травня 2009 року в м. Мінську, республіка Білорусь,  відбулась  Міжнародна конференція «Професійно-технічна освіта і освіта для стійкого розвитку».

   Організаторами конференції є Уряд Республіки Білорусь, Рада із співпраці в області освіти держав-учасників СНД і Бюро ЮНЕСКО в Москві в співпраці з Європейським Фондом Освіти (ЕФО), Міжнародним Центром ЮНЕСКО з питань технічної і професійної освіти і підготовки (ЮНЕСЬКО-ЮНЕВОК - Бонн), Інститутом ЮНЕСКО за інформаційними технологіями в освіті (ІЇТО - Москва) і Міжнародними бюро освіти ЮНЕСКО (МБП - Женева). Від України в роботі конференції взяли участь перший заступник Міністра освіти і науки Гребельник О.П.

   Головною метою міжнародної  конференції було визначено пошук форм і засобів підвищення ролі професійно-технічної освіти, спрямованих на задоволення освітніх запитів населення, кадрових потреб економіки і соціальної сфери держав-членів СНД. Одним з пріоритетних питань порядку денного було обговорення механізмів розвитку співпраці між СНД і ЮНЕСКО в області ПТО.

За результатами роботи конференції був прийнятій проект рекомендацій :

  • посилити координацію і розширити практику співробітництва держав СНД з інститутами ЮНЕСКО;
  • посилити координацію дій держав СНД в області професійно-технічної освіти;
  • сприяти зближенню національних систем професійно-технічної освіти держав СНД;
  • підвищити доступність професійно-технічної освіти для всіх категорій населення;
  • зосередити зусилля на підвищенні якості освіти;
  • укріплювати партнерські відносини між державою, бізнесом та системою ПТО;
  • сприяти професійному розвитку викладацького складу.

   Учасники конференції висловилися на підтримку проведення на регулярній основі під егідою ЮНЕСКО конференцій, наукових досліджень в країнах СНД з проблем професійно-технічної освіти.