You have to get Adobe Flash Player for display this content.


ВОЛОДИМИР СЕМИНОЖЕНКО: ВИСОКА ЯКІСТЬ ТА КООРДИНАЦІЯ ГАЛУЗЕВИХ ПРОГРАМ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ — НАШІ ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ

03.02.2012

Успіх програми інформатизації великою мірою  залежить від того, як будуть скоординовані  дії тих, хто відповідає за реалізацію галузевих програм в цій сфері, - про це заявив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко на першому засіданні Ради головних конструкторів інформаційних систем центральних органів виконавчої влади. Він додав: “Минулий рік показав, що у регіональних програмах інформатизації — велика частка браку. Так, 30% поданих проектів не було профінансовано через їхню низьку якість. Тепер всі проекти узгоджуватимуться з Радою”. Він також наголосив на тому, що у своїй діяльності “Рада йтиме за планом впровадження електронного урядування”.

“Найголовніше у нашій роботі те, що ми будуємо систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. Зокрема, є нормативний документ, який передбачає, що весь обмін електронними документами відбуватиметься у єдиному форматі”, - розповів керівник Національного центру електронного урядування Сергій Дзюба. За його словами, система нагадує “читальний зал”, адже є виокремленим тимчасовим сховищем документів. “Документи не блукають між різними системами, а надаються користувачам у право доступу. Основне тут — оперативність доступу до документів, такий саме оперативний зворотний зв'язок, а також можливість комплексного узгодження документів різними органами влади. Подібне узгодження є цілком автоматизованим. Кожний етап проходження документу фіксується та засвідчується цифровим підписом”, - сказав Сергій Дзюба.

Він зауважив, що електронний документообіг поки що відлякує діловодів. Тому перші два  місяці органи виконавчої влади працюватимуть  й у “паперовому”, й в електронному форматі одночасно. На його думку, коли діловоди побачать, що “ніщо нікуди не зникає, а навпаки функціонує набагато швидше, спротив зникне”. З ним погодився Володимир Семиноженко й додав, що “будь-яка нова справа деякою мірою є ризикованою, але подальший ефект виправдовує цей ризик”.