You have to get Adobe Flash Player for display this content.


В Одесі відкрито сучасний центр професійно-технічної освіти

22.03.2011

За прогнозами, попит на робітничі професії цього року зросте на 10-12%. Це передусім висококваліфіковані електрозварники, слюсарі, токарі. Також зросте пропозиція на вакансії продавців, водіїв та кухарів. Робітничі професії завжди в ціні. Тому державна служба зайнятості створює власну мережу центрів професійного навчання дорослого населення. Зокрема, такий сучасний центр професійно-технічної освіти було збудовано в Одесі.

"Ті люди, які залишилися без роботи, безкоштовно зможуть набути нових спеціальностей за 26 професіями, затребуваними сьогодні в машинобудуванні, транспорті, зв'язку, металообробці, будівництві, сфері побутових послуг, отримати якісну професійну підготовку і працевлаштуватися на високі заробітні плати", – говорить директор Державного центру зайнятості Володимир Галицький.

Одночасно в Одеському центрі можуть навчатися до півтисячі слухачів. У закладі із сучасним навчальним обладнанням можна не лише отримати профпідготовку, а й пройти перепідготовку чи підвищити кваліфікацію. Максимальний термін навчання - десять місяців.

"Ми підвищуємо кваліфікацію для зварників, які приходять з 2–3-м розрядом до 4-6-го розряду. Оперативно за 2 місяці люди можуть удосконалити і підвищити свою кваліфікацію", – говорить майстер виробничого навчання Любов Кушко.

Усі спеціальності, які можна отримати в закладі, потрібні на ринку праці, говорять у держслужбі зайнятості. Адже, навчання за більшістю з них відбувається під конкретне замовлення роботодавців, а це додаткова гарантія працевлаштування.

За матеріалами Освіта та наука в Україні