You have to get Adobe Flash Player for display this content.


В Україні збільшать держзамовлення ВНЗ на ІТ-спеціалістів

23.03.2011

Цьогоріч відбудеться істотне скорочення державного замовлення ВНЗ на спеціальності, які не користуються попитом на ринку праці. Одночасно буде збільшено держзамовлення на підготовку дефіцитних кадрів, зокрема, фахівців з комп’ютерних технологій. Про це повідомив на прес-конференції у Полтаві Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник.

За його словами, сьогодні в Україні понад 35 тисяч молодих людей з дипломами про вищу економічну освіту і ще більше, 45 тисяч, з дипломами юристів не можуть знайти роботу. "Платники податків не повинні оплачувати навчання тих, хто після ВНЗ стає на біржу праці", - зазначив міністр освіти.

Він також додав, що скорочення держзамовлення ВНЗ не буде надто проблемним, оскільки майже вдвічі порівняно з минулим роком зменшиться кількість випускників шкіл.

Нагадаємо, за прогнозами фахівців, попит на робітничі професії цього року зросте на 10-12%. Це передусім висококваліфіковані електрозварники, слюсарі, токарі. Також зросте пропозиція на вакансії продавців, водіїв та кухарів.

"Завдання від Президента України – до 2015 року створити в країні мережу навчальних закладів професійного навчання дорослого населення", – відзначив директор Державного центру зайнятості Володимир Галицький.